Jak fotografować kroplę wody

Fotografia to dziedzina sztuki, która pozwala nam uchwycić chwile i wyrazić siebie za pomocą obrazów. Jednym z najciekawszych sposobów, aby zrobić interesujące zdjęcia, jest eksperymentowanie z różnymi technikami i materiałami. Dziś przedstawiam Ci jedną z takich ciekawych metod, którą możesz wypróbować w domu – fotografię z użyciem wody.

Aby zacząć, potrzebujesz blachy do pieczenia, krzesła, plastikowego worka do zamrażania i aparat fotograficzny na statywie. Napełnij blachę wodą i postaw na niej krzesło. Do połowy napełnij plastikowy woreczek do zamrażania wodą, wykonaj w nim dziurkę za pomocą szpilki i umieść go na tacce, aby krople wody zaczęły spadać na blachę.

Następnie, ustaw aparat na statywie i skieruj go na tacę z wodą. Najlepiej użyć obiektywu makro, ale jeśli nie posiadasz takiego, możesz wykorzystać inny. W tym eksperymencie cokolwiek umieścisz za blachą do pieczenia, będzie odbijało się w wodzie, dlatego eksperymentuj z arkuszami papieru o różnych kolorach i fakturach.

Gdy już ustalisz plan zdjęciowy, umieść z jednej strony stosu książek lampę błyskową i skieruj ją w stronę tła. Ważne jest, aby bardzo dokładnie zogniskować obiektyw. Aby to zrobić, przełącz aparat w tryb automatycznego ustawiania ostrości i w miejscu rozprysku wody umieść końcówkę ołówka. Wyostrz na nim i przestaw przełącznik w pozycję MF.

Teraz już tylko skup się na tym, aby nacisnąć przycisk migawki i uchwycić moment, gdy kropla wody spada na blachę. W ten sposób uzyskasz efekt, który wygląda jak kropla wody unosząca się w powietrzu. Powtarzaj ten eksperyment z różnymi kolorami i fakturami papieru, a będziesz miał niepowtarzalne i ciekawe zdjęcia.

Fotografia z użyciem wody to świetny sposób na eksperymentowanie z technikami i materiałami, a także na odkrywanie piękna w najprostszych rzeczach. Dlatego, jeśli lubisz fotografować i chcesz spróbować czegoś nowego, nie wahaj się, spróbuj tej metody i przekonaj się, jak ciekawe fotografowanie zwyklej kropli wody.