Co warto zobaczyć w Rybotyczach?

Rybotycze są jedną z piękniejszych miejscowości, jakimi może nas oczarować Pogórze Przemyskie. Ciekawa zabudowa, interesująca historia i piękna okolica, po której można wędrować godzinami – oto czynniki, które skutecznie przyciągają tu turystów lubiących spędzać czas z dala od głównych szlaków.

Kto znajdzie tanie noclegi w tej miejscowości, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki na Suchy Obycz oraz na Połoninki Kalwaryjskie, będzie mógł też spacerować po dolinie Wiaru – jednej z najpiękniejszych rzek, jakimi zachwyca Podkarpacie. Same Rybotycze mogą się pochwalić ciekawą historią, z którą można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w Rybotyczach?

Na małomiasteczkową zabudowę, którą wciąż można ujrzeć w rejonie dawnego rynku. Zabytkowe domy w ciekawy sposób przypominają nam o tym, iż ta malownicza wieś była niegdyś ważnym miastem, a pisane tu ikony cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Murowany kościół parafialny, wzniesiony w latach 60-tych XIX wieku, cmentarz greckokatolicki oraz cmentarz żydowski, na terenie którego zachowało się około 200 macew – oto pamiątki przypominające na o tym, iż przed wojną Rybotycze były nie tylko sporym, ale i wielokulturowym miastem.

Dziś jest to spokojna wieś, idealna na urlop dla każdego, kto szuka ciszy, spokoju i pięknych widoków. Okolice Rybotycz to raj dla miłośników przyrody, a wędrówki po Lesie Turnickim mogą się dla wielu z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem.