Myczków i jego skarby: Muzeum Kultury Bojkowskiej

Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie to jedna z ważniejszych atrakcji, jakimi mogą nas oczarować Bieszczady. To wyjątkowa placówka, którą w czasie wycieczki po tej części kraju z pewnością warto zwiedzić. Jakie czynniki decydują o wyjątkowości tego miejsca?

Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie jest placówką wyjątkową, na terenie której każdy z nas spędzi wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. To miejsce przypomina nam o ludziach, którzy aż do połowy XX wieku mieli istotny wpływ na rozwój Soliny i okolicznych miejscowości.

Dziś po Bojkach pozostało sporo pamiątek, dzięki którym możemy zdobywać wiadomości na temat tego, jak wyglądało ich życie oraz jakie zajęcia wypełniały im czas. Co można tu zobaczyć? Dawne stroje, sprzęty gospodarstwa domowego oraz przedmioty związane z życiem duchowym.

Dzięki temu wizyta w Myczkowie staje się niezwykłą lekcją historii oraz podróżą w czasie, dzięki której wciąż trwa tu pamięć o Bojkach – dawnych mieszkańcach bieszczadzkich wsi, których dzieje i kulturą z pewnością warto lepiej poznać.

Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika
https://bit.ly/Vademecum-podroznika

Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?
https://bit.ly/Bushcraft_Co_jesc_gdzie_to_znalezc

Bieszczady i Beskid Niski. Przewodniki z górskiej półki.
https://bit.ly/Bieszczady-i-Beskid-Niski-Przewodniki-z-gorskiej-polki