Komańcza i jej skarby: co warto tutaj zobaczyć?

Jest jedną z najsłynniejszych miejscowości, jakimi mogą się pochwalić Bieszczady. Komańcza to nie tylko popularne letnisko, chętnie odwiedzane przez tych, którzy chcą spędzić udane wczasy w górach. To ciekawa miejscowość, która może się okazać ciekawym kierunkiem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Co warto tutaj zobaczyć?

Dla wielu turystów Komańcza jest przede wszystkim miejscem odosobnienia kardynała Stefana Wyszyńskiego, który przebywał tu w latach 1955-1956. Do dziś w klasztorze Sióstr Nazaretanek można zwiedzać izbę pamięci, która przypomina o tym wydarzeniu. W miejscowości tej można również ujrzeć ciekawe przykłady architektury sakralnej: cerkiew grekokatolicką z 1988 roku oraz cerkiew prawosławną, odbudowaną w 2008 po pożarze, do którego doszło tu w 2006 roku.

Komańcza to popularne letnisko, zatem noclegi można tu znaleźć bez problemów. Ciekawe zabytki oraz bliskość szlaków turystycznych to kolejne walory tej miejscowości, na terenie której każdy z nas będzie mógł spędzić niezapomniane wczasy.

Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika
https://bit.ly/Vademecum-podroznika

Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?
https://bit.ly/Bushcraft_Co_jesc_gdzie_to_znalezc

Bieszczady i Beskid Niski. Przewodniki z górskiej półki.
https://bit.ly/Bieszczady-i-Beskid-Niski-Przewodniki-z-gorskiej-polki