Bieszczadzkie atrakcje. Bieszczadzka Kolejka Leśna.

Bieszczady to wyjątkowa kraina, która od lat przyciąga miłośników przygody, przyrody i aktywnego wypoczynku. W tej części kraju nuda nikomu nie zagrozi, a liczne atrakcje sprawiają, że każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Jedną z tych atrakcji, dzięki którym wycieczki w Bieszczady mogą się stać wyjątkowym doświadczeniem, jest Bieszczadzka Kolejka Leśna. Co warto o niej wiedzieć?

Bieszczadzka Kolejka Leśna, nazywana też „bieszczadzką ciuchcią”, to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części kraju. Ta oryginalna wąskotorówka wyrusza w podróż z Majdanu, mogącego się też pochwalić zabytkowymi zabudowaniami stacji kolejowej.

Z Majdanu można się wybrać w podróż w dwóch kierunkach: albo na Przysłup, albo na Balnicę. Każda z tych tras to wspaniała przygoda oraz szansa na nacieszenie się pięknymi widokami. Nie lada atrakcją jest sama kolejka leśna, która powstała jeszcze przed wybuchem I wojny światowej.

Jak sama nazwa wskazuje, miała ona pomagać w pracy tym, którzy w bieszczadzkich lasach zajmowali się pozyskiwaniem drewna. Dziś jest wspaniałą atrakcją turystyczną, dzięki której wizyta w tej części Podkarpacia każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Cennik i rozkład jazdy dostępny tu