Ustrzyki Dolne dla ciekawych: Muzeum Młynarstwa i Wsi

Choć Ustrzyki Dolne są najważniejszym ośrodkiem miejskim, jakim mogą się pochwalić Bieszczady, wycieczki po ich terenie będą świetną okazją do tego, by poszerzyć swą wiedzę na temat dawnej wsi.

Jak to możliwe?

Wyjaśnienie jest proste – jedną z najważniejszych atrakcji w Ustrzykach Dolnych jest młyn z 1925 roku, w którego murach mieści się obecnie ciekawe Muzeum Młynarstwa i Wsi. Ta niezwykła placówka muzealna swą działalność rozpoczęła w 2010 roku i bardzo szybko stała się jedną z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji w Bieszczadach.

Dlaczego warto zwiedzić to muzeum?
Powodów, dla których warto tutaj zajrzeć, jest wiele. Urządzona w murach zabytkowego młyna ekspozycja to nie lada gratka dla każdego, kto chce się zapoznać z młynarską tradycją Ustrzyk Dolnych. Pomaga w tym sam młyn, uznawany za jedno z najstarszych wciąż pracujących urządzeń tego typu w Polsce.

W czasie wizyty w tym muzeum można również zdobyć sporo ciekawych informacji na temat dawnej wsi bieszczadzkiej, a jednocześnie skorzystać z karczmy i spróbować lokalnych przysmaków. Wszystko to sprawia, że wizyta w Ustrzyckim młynie na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.