Skarby Puszczy Knyszyńskiej Supraśl

Puszcza Knyszyńska

znana jest jako wspaniały kompleks leśny oraz obszar, na którym świetnie rozwija się turystyka aktywna. W czasie wycieczki po tym terenie można odkrywać również kulturalne bogactwo województwa podlaskiego, a wizyta w miejscowościach leżących na terenie Puszczy Knyszyńskiej może się okazać ciekawym doświadczeniem dla każdego turysty.

Jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie tego regionu jest Supraśl miejscowość znana przede wszystkim dzięki takiej perełce, jaką jest dawny klasztor Bazylianów.
Jakie atrakcje turystyczne czekają w tej miejscowości?

Położony nad Narwią Supraśl

to sympatyczne miasto, którego niezwykła zabudowa może oczarować każdego. Wycieczki przybywają tu głównie ze względu na takie perełki dawnej architektury, jak pałac z przełomu XIX i XX wieku czy też zabytkowe nekropolie.

Największą atrakcja jest tu jednak zespół klasztorny bazylianów, który obecnie służy jako klasztor prawosławny. Jego majestatyczna sylwetka jest jedną z najbardziej charakterystycznych brył w miejskiej panoramie, a przejść obojętnie wobec takiej perełki architektury nie można.

Supraśl

to również doskonały punkt wypadowy na wycieczki o przyrodniczym charakterze. Nie brak w jego pobliżu miejsc godnych polecenia.
Jednym z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez wycieczki jest pobliski rezerwat leśny „Kamienne Góry”.

Założony w latach 80. XX wieku może oczarować pięknymi pejzażami oraz wspaniałym borem sosnowym.

Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *