Atrakcje Kotliny Kłodzkiej. Międzygórze

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej. Międzygórze

Kotlina Kłodzka to kraina, która potrafi zaskoczyć turystów ogromem atrakcji i niezwykłym pięknem. Niemal w każdej miejscowości położonej w tej części Dolnego Śląska można znaleźć ciekawe obiekty, zasługujące na szczególną uwagę.

Jedną z ciekawszych miejscowości położonych na terenie Kotliny Kłodzkiej jest Międzygórze. Ta miejscowość o charakterze wypoczynkowym już w XIX wieku przyciągała rzesze turystów.

Jej największe zalety to malownicze położenie u stóp najwyższego szczytu w tym rejonie Śnieżnika. Znajdujące się pod jego wierzchołkiem schronisko turystyczne na brak gości nie możne narzekać, zaś większość z nich przybywa do niego właśnie z Międzygórza.

W pobliżu nie brak i innych miejsc godnych uwagi. W samym Międzygórzu warto odwiedzić drewniany kościółek oraz modrzewiowy dworek, który niegdyś należał do niezwykłej kobiety księżnej Marianny Orańskiej.

Przy tym dworku znajduje się innych ciekawy obiekt ogród dendrologiczny. Niewielki, za to ciekawy, z pewnością zasługuje na uwagę.
Największą atrakcją Międzygórza jest jednak słynny Ogród Bajek. To wielka atrakcja dla dzieci, ale nie tylko.

Nawet dorośli mogą miło spędzić czas, przechadzając się wśród licznych figurek znanych, bajkowych postaci. Inną atrakcją w pobliżu Międzygórza jest sanktuarium, które znajduje się pod szczytem Iglicznej. Do znajdującego się tam cudownego obrazu Matki Boskiej Śnieżnej chętnie przybywają liczne pielgrzymki.

Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *