Gdańskie atrakcje Brama Mariacka

Brama Mariacka

To jeden z ciekawszych zabytków dawnej architektury, jakimi może nas zachwycić Gdańsk. Brama Mariacka skutecznie przyciąga uwagę turystów, a jej zwiedzenie to jeden z ważniejszych punktów w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście.

Czym wyróżnia się ta budowla?

Co warto wiedzieć na jej temat?


Brama Mariacka to jedna z bram wodnych Głównego Miasta. Zabytek ten przyciąga uwagę zarówno swą formą, jak i długą historią. Wzniesiona w XV wieku, szybko stała się jedną z ważniejszych wizytówek Długiego Pobrzeża. Bliskość Domu Towarzystwa Przyrodniczego oraz Motławy sprawia, że do dziś jest ona bardzo ważnym punktem na mapie Gdańska.

Zamykająca wylot ulicy Mariackiej brama to piękna budowla w stylu późnogotyckim, obok której nie można przejść obojętnie. Masywne wieżyczki, które zdobią wschodnią elewację, dwuspadowe dachy – oto cechy, dzięki którym ta brama nabiera wyjątkowego charakteru.

Kto spędza wczasy nad morzem, ten z pewnością odwiedzi Gdańsk. W trakcie tej wycieczki warto pamiętać o wizycie przy tak cennym zabytku architektury, jakim jest słynna Brama Mariacka. Kusi też mieszcząca się obecnie w jej murach placówka muzealna. To Muzeum Archeologiczne, dzięki któremu każdy z nas może zdobyć wiele cennych informacji na temat prahistorii tej części kraju.

Gdańsk przewodnik

Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *