5 najlepszych obiektywów portretowych

Canon EF 85 mm f/1.4 IS USM

Bardzo dobry obiektyw zarówno dla matryc pełnoklatkowych jak i dla APS-C. Świetna jakość obrazu, cichy autofokus oraz skuteczna stabilizacja obrazu to jego największe zalety.
Obiektyw ten jest bardzo dobrym wyborem do fotografii portretowej.

Nadaje się także dla filmowców, jest kompatybilny z serią profesjonalnych kamer Cinema EOS, umożliwia ręczną korektę ostrości co jest bardzo przydatne podczas filmowania.
Jest to obiektyw należący do ekskluzywnej serii „L” filtry Canon, co czyni go zaawansowanym optycznie. Obiekty ten jest bardzo dobrym wyborem dla perofesonalnych fotografów.
więcej informacjiCanon EF 85 mm f/1.4 IS USM

Olympus 45 mm f/1.8 m.zuiko digital

Kolejny obiektyw do fotografii portretowej. Duża jasność tego obiektywu zapewnia piękne rozmycie tła, oraz pozwoli na fotografowanie przy minimalnej ilości światła. Przyda się również podczas fotografowania wnętrz gdzie zakazane jest używania la-pmy błyskowej.

Pomimo relatywnie niskiej ceny 9 soczewek w 7 grupach zapewania wysoką jakośc obrazu.
Zastosowany bezgłośny system pracy AF zapenie absulutną cisze podczas fotografowania oraz filmowania. Kompaktowe wymiary i niska waga także nie jest bez znaczenia podczas pracy z tym obiektywem.
więcej informacji
Olympus 45 mm f/1.8 m.zuiko digital

Sigma 50 mm f/1.4 dg hsm|a

Obiektyw Sigma z profesjonalnej linii ART. Bardzo wysoka jakość obrazu. Przysłona zbudowana z 9 listków daje bardzo ładnie rozmyte tło.
Bezkompromisowy w każdym calu obiektyw bardzo jasny obiektyw.

Wyposażono go w cichy i bardzo szybki ultradźwiękowy silnik HSM. Konstrukcja zamknięta jest w wytrzymałej obudowie z termicznie stabilnego kompozytu.
więcej informacji
Sigma 50 mm f/1.4 dg hsm|a

Tamron sp 85 mm f/1.8 di vc usd

Stabilny i jasny: Tamron SP 85 mm F / 1,8 Di VC USD na pełnej klatce to idealna soczewka portretowa. Przy 85mm masz idealną odległość do fotografowanej osoby dzięki czemu jest mnie za blisko i nie za daleko.

Dzięki stabilizacji obrazu i wysokiej jasności obiektyw ten może również dobrze działać, nawet jeśli warunki oświetlenia nie są optymalne.
Korpus obiektywu wykonany jest z metalu i jest uszczelniony.
więcej informacji
Tamron sp 85 mm f/1.8 di vc usd

Nikkor af-s 85 mm f/1.4 g

Najwyższa jakość obrazu zapewnia wierne oddanie obrazu ukazując nawet najdrobniejsze detale. Teleobiektyw o krótkiej budowie i dużym otworze względnym.

Doskonały do portretów oraz filmowania. Klasyczna ogniskowa zapewnia idealną równowagę miedzy rozmyciem a ostrością.

Obiektyw charakteryzuje się bardzo niską wagą zaledwie 350g.
więcej informacji
Nikkor af-s 85 mm f/1.4 g

Fotografia

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *