A może, fotografia mobilna?

A może fotografia mobilna?

Taki rodzaj fotografii – pomimo tego, że posiada sporo ograniczeń – okazuje się na tyle ciekawą alternatywą dla fotografii standardowej, że pozwala twórcom na tworzenie zaawansowanych dzieł.

Nie mam tu na myśli cykania fotek wszystkiemu i wszędzie bez zastanowienia, ale twórcze podejście do procesu powstawania obrazu.

Dawniej nie było tak wielu opcji i ustawień, jakimi w czasach obecnych mogą pochwalić się producenci aparatów cyfrowych, a pomimo tego fotografowie tworzyli wspaniałe dzieła.

Uważam, i nie jestem w tej opinii odosobniony, że każdym, nawet najprostszym aparatem wbudowanym w telefon komórkowy można uwieczniać niesamowite ujęcia pełne artyzmu.

Popularność tej dziedziny fotografii rośnie głównie dlatego, że telefon z reguły zawsze mamy przy sobie.

Z dużym aparatem, zwłaszcza lustrzanką, mamy problem. Jest to rzecz na tyle ciężka, że będziemy ją nosić tylko wtedy, kiedy będziemy mieć konkretny plan. Kiedy wybieramy się na fotograficzne łowy.

Wiele jest takich sytuacji, kiedy lustrzanki lub innego aparatu nie mamy przy sobie, ale mamy telefon, w którym jest wbudowany często całkiem niezły aparat.

Zatem nie ma co się zastanawiać i warto tym telefonem robić zdjęcia. Pomimo ograniczeń okazuje się, że właśnie dzięki temu, iż mamy telefon pod ręką, możemy go użyć w nieplanowanych sytuacjach.

Ile to razy w bardzo ciekawych miejscach, lub zastając bardzo ciekawe sytuacje, nie mieliśmy możliwości zrobić zdjęcia. Nie było czym tego obrazu zarejestrować.

W obecnych czasach problem rozwiązuje smartfon. Dziś fotografię mobilną mamy „pod ręką”, z racji tego, że prawdopodobnie posiadamy telefon. Przez to mamy dostęp i możliwość fotografowania zawsze i wszędzie.

Mamy ten komfort, jaki daje nam posiadanie telefonu z aparatem fotograficznym. Zawsze możemy nim zrobić ciekawe ujęcia.

Każda ciekawa do utrwalenia chwila, każdy moment, jaki chcemy uwiecznić. Ze smartfonom przy sobie możemy tego dokonać.

Ciekawe obiekty

niesamowite zachody oraz wschody słońca, poruszające momenty zauważone na ulicy – wszystko to możemy utrwalić. To niezaprzeczalne zalety płynące z posiadania aparatu w telefonie.

Daje to też możliwość kreatywnego spojrzenia na świat, albowiem dzięki świadomości posiadania przy sobie aparatu, ciągle będziemy szukać ciekawych tematów i ciągle będziemy się doskonalić robiąc coraz bardziej doskonałe zdjęcia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stały się one małymi dziełami sztuki. Uważam, że fotografia mobilna jest jak najbardziej ciekawym sposobem fotografowania.

Warto się nią zainteresować pomimo tego, że może nawet posiadasz lustrzankę lub inny mniej bądź bardziej zaawansowany aparat fotograficzny.

Jeżeli dotąd uważałeś fotografię mobilną za gorszą, spróbuj zmienić swoje podejście i spróbuj robić fotki swoim telefonem. Efekty mogą Cię bardzo zaskoczyć.

Niezwykle pomocne są też aplikacje mobilne, ponieważ dzięki nim mamy ze sobą nasze małe fotograficzne laboratorium, w którym – dzięki setkom filtrów i możliwości edycji – mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnych obrazów.

I to wszystko na wyciągnięcie ręki. Zawsze przy sobie. Bez zbędnych akcesoriów.

Fotografia mobilna pomimo swoich wielu ograniczeń daje niezwykłe możliwości i warto z nich korzystać; warto robić zdjęcia i cieszyć się swoją pasją każdego dnia. Proponuję ciekawą książkę, kliknij w obrazek poniżej.

Smartfonowy zawrót głowy.

161426_jb-1

Fotografia

Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *