1 dzień zwiedzanie Wrocławia

Zwiedzanie w 1 dzień Wrocław

Stolica Dolnego Śląska

to miasto wyjątkowe. Wycieczki po jego terenie to wyjątkowa lekcja historii dla każdego, a zarazem jedyna w swoim rodzaju okazja zobaczenia perełek dawnej architektury. Wrocław zachwyca, a o jego atrakcjach można opowiadać godzinami.

Co jednak każdy z nas powinien zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?

Jakie atrakcje są na terenie stolicy Dolnego Śląska wyjątkowo ważne?

Wrocław może się pochwalić tak piękną budowlą, jaką jest tutejszy dworzec kolejowy – jeden z najpiękniejszych w całej Polsce. Stanowi on najlepszą reklamę dla miasta i wizytówkę, która zachęca gości do odkrywania innych skarbów miasta. Ta neogotycka budowla z połowy XIX wieku z pewnością zasługuje na uwagę.

Warto zwrócić tu uwagę na halę peronową, która jest największym obiektem tego typu na ziemiach polskich. Kolejną atrakcją dla turystów będzie spacer ulicą Świdnicką. To ulica wyjątkowo atrakcyjna, której w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć.

Ma ona ogromne znaczenie historyczne, o czym zresztą przypomina jej dawna nazwa: Cesarski Trakt. Prowadzi ona przez tereny dawnej fosy miejskiej, obok kościoła Bożego Ciała w XIV wieku oraz koło okazałego gmachu Opery Wrocławskiej.

Stare Miasto

, którego centralnym punktem jest wytyczony w XIII wieku rynek z okazałym ratuszem, to kolejna atrakcja dla turystów. To właśnie rynek jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Wrocławiu oraz ważnym miejscem spotkań dla turystów oraz mieszkańców miasta. Ratusz z pewnością zasługuje na uwagę, gdyż jego niezwykła architektura pozwala w ciekawy sposób poznać dwa ważne style: gotycki i renesansowy.

Wrocław stare miasto

Najstarsza na ziemiach polskich restauracja

czyli słynna Piwnica Świdnicka mieszcząca się do dziś w ratuszu, jest kolejną atrakcją. Ratusz znany jest również z ciekawej placówki muzealnej, czyli z Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.
Charakterystyczny pomnik Aleksandra Fredry, który trafił po wojnie na Dolny Śląsk z odległego Lwowa, jest kolejną ozdoba na wrocławskim rynku oraz obiektem, który jest doskonale znany turystom.

Wrocław może się tez pochwalić pięknymi kamienicami z różnych okresów historycznych.

Nie brak ich na terenie Starego Miasta, jednak te najciekawsze i najważniejsze można ujrzeć właśnie przy rynku. Tymi najbardziej znanymi są Jaś i Małgosia, choć i kamienica Pod Siedmioma Elektorami cieszy się wielką sławą.

Pod Siedmioma Elektorami

Innym zabytkiem Wrocławia, którego w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska nie można pominąć, jest piękny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Wzniesiony w XVIII wieku, jest rewelacyjnym przykładem architektury barokowej. Udostępnione turystom wnętrza, m. in. Aula Leopoldina oraz Oratorium Marianum, są kolejnymi skarbami tego gmachu i wielkimi atrakcjami dla gości.

Wieża Matematyczna

z tarasem widokowym również przyciąga turystów do wizyty na terenie Uniwersytetu. Muzeum Narodowe, mieszczące się w budynku pochodzącym z XIX stulecia oraz rotunda, w której prezentowany jest największy polski obraz  „Panorama Racławicka” to kolejne atrakcje, z którymi kojarzony jest Wrocław w całej Europie.

Ogród Botaniczny

oraz Ogród Zoologiczny są z kolei wielkimi atrakcjami dla miłośników przyrody oraz dla tych, którzy w stolicy Dolnego Śląska chcą przede wszystkim dobrze wypocząć.

Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *