Ustrzyki Dolne, co warto zobaczyć

To miasto od lat przyciąga turystów, którzy urlop zamierzają spędzić w Bieszczadach. Ustrzyki Dolne mogą się pochwalić dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku.

Liczne atrakcje sprawiają, że w tym mieście każdy z nas będzie mógł miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Z kart historii – Ustrzyki Dolne i ich dzieje.

Ustrzyki Dolne to piękne miasto oraz jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Bieszczadach. To najdalej na wschód wysunięte miasto w Polsce kusi i narciarzy, i miłośników pieszych wypraw. Ustrzyki są też kuszącym celem wycieczki dla miłośników historii, o której przypominają dość liczne zabytki.

Co warto wiedzieć o dziejach tego miasta? Wiadomo, że Ustrzyki Dolne lokowano w początkach XVI wieku. Aż do czasu zaborów miasto było własnością rodziny Ustrzyckich. Wiek XIX oraz połączenia kolejowe z Sanokiem i Przemyślem sprawiły, że Ustrzyki mogły się pomyślnie rozwijać.

Niestety, dobrą passę przekreślił wybuch II wojny światowej. W 1939 roku Ustrzyki Dolne stały się częścią ZSRR, w granicach którego pozostawał aż do 1951 roku. Jaki zabytki do dziś przypominają nam o losach tego miasta?

Ustrzyki Dolne: co warto zobaczyć w tym mieście?

Ustrzyki Dolne to ważny punkt w programie niemal każdej wycieczki w Bieszczady. Nic w tym dziwnego. W tym mieście czekają ciekawe zabytki i atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Jednym z ważniejszych punktów na turystycznym planie tego miasta jest eklektyczny kościół Matki Boskiej Królowej Polski.

Wzniesiony w początkach XX wieku, przyciąga wiernych i turystów cennym dziełem sztuki, które znajduje się w jego wnętrzu. To XVII-wieczna ikona z Bełzca, która przedstawia Matkę Boską z Dzieciątkiem. W Ustrzykach Dolnych można też zobaczyć ciekawe pamiątki po Żydach. Kusi cmentarz żydowski oraz gmach synagogi, służący obecnie jako biblioteka publiczna.

Ciekawym zabytkiem jest tu również cerkiew grekokatolicka, zbudowana w latach 70-tych XIX wieku. W czasie pobytu w Ustrzykach Dolnych warto też zajrzeć do tutejszych placówek muzealnych. Wiele atrakcji czekana tych, którzy zdecydują się odwiedzić Muzeum Młynarstwa i Wsi, które urządzono we wnętrzu zabytkowego młyna.

Miłośników przyrody może z kolei zachwycić Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wizyta na jego terenie będzie doskonałym wprowadzeniem do wycieczki po Bieszczadach- górach, których popularność ściśle wiąże się z przyrodniczym bogactwem.

Ustrzyki Dolne to ciekawy ośrodek turystyczny, który od lat przyciąga gości zamierzających spędzić udane wczasy w Bieszczadach. To miejsce, które przyciąga i licznymi atrakcjami, i bardzo dobrym zagospodarowaniem, nic więc dziwnego, że osób zainteresowanych wypoczynkiem w tym właśnie miejscu nie brakuje.

Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *