Atrakcje Roztocza stawy Echo

Atrakcje Roztocza stawy Echo

Kto w czasie wycieczki po terenie Roztocza zechce odkryć najpiękniejsze zakątki tej krainy, ten koniecznie powinien odwiedzić tutejszy park narodowy. Wśród licznych atrakcji, z jakimi można się spotkać w trakcie pobytu na jego terenie, wyróżniają się m. in. malownicze tereny leżące w dolinie potoku Świerszcz.

W miejscu tym w okresie międzywojennym założono zespół stawów, z których do naszych czasów przetrwały cztery zbiorniki. Są one obecnie malowniczymi elementami lokalnego krajobrazu oraz atrakcjami, których w czasie wycieczki po terenach Roztoczańskiego Parku Narodowego nie można pominąć.

Malownicze wydmy

Malownicze wydmy i rozciągające się u ich stóp stawy – oto atrakcje wyjątkowe, nie tylko dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Stawy Echo stały się przecież popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji, a utworzone tu kąpielisko przyciąga wielu turystów.

Platformy widokowe

Na gości czekają tu również platformy widokowe, pomagające w prowadzeniu obserwacji ptactwa. Ciekawy punkt widokowy znajduje się również na pobliskiej Bukowej Górze, a więc w miejscu, w którym w latach 30-tych XX wieku powstał pierwszy rezerwat przyrody na terenie dzisiejszego parku narodowego.
Zwiedzanie i ciekawe miejsca

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *