Wodospady na Tanwi

Są jedną z największych atrakcji przyrodniczych, jakimi może nas oczarować Roztocze, a spacer ich śladem dla każdego z nas może się stać wyjątkową przygodą. Wodospady na Tanwi, zwane popularnie szumami, to kuszący cel wycieczki dla każdego miłośnika natury i pięknych widoków.

Co warto wiedzieć na ich temat?

Wodospady na Tanwi występują w kilku seriach, przy czym te najpiękniejsze i najsłynniejsze można podziwiać w rejonie wsi Rebizanty.

Największa seria ciągnie się tu na długości 400 metrów, a w jej skład wchodzi ponad 20 progów o wysokości dochodzącej do 50 cm.

wodospady na Tanwi

Rezerwat nad Tanwią

Ze względu na ich naturalne piękno, teren ten objęty został ochroną przyrody. Dziś rezerwat przyrody „Nad Tanwią” stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Roztocza, a wycieczki po jego terenie od lat cieszą się ogromną popularnością.

Roztocze

to magiczna kraina, której odkrywanie dla każdego z nas stać się może jedyną w swoim rodzaju przygodą. Wspaniałe widoki oraz możliwość wypoczynku na łonie natury – to główne powody, dla których z wycieczki śladem wodospadów na rzece Tanwi powinien skorzystać każdy turysta.