Każdy sukces ma swój początek

Każdy sukces ma swój początek w marzeniach – wymyślamy, snujemy, planujemy a później działamy. Tak najczęściej to się odbywa i nie inaczej jest w tradingu. Cel, jaki sobie wyznaczamy, to z reguły realizacja tych marzeń, a codzienne myślenie o nim motywuje nas do działania.
Jeżeli nasz cel będzie wystarczająco atrakcyjny, jeżeli plany jakie mamy w głowie będą wystarczająco dla nas zadowalające, jeżeli zmienią w znaczny sposób nasze życie i poczujemy, że wtedy stanie się ono lepsze, to żadna przeszkoda w dążeniu do tego celu nie będzie w stanie zatrzymać nas przed jego osiągnięciem.

Różne mogę być drogi do osiągnięcia satysfakcji w życiu

a jedną z nich może być trading, gdyż oprócz tego, że daje pieniądze to dodatkowo pozwala poczuć się wolnym. A wielu z nas tej wolności bardzo brakuje. Obarczeni codziennymi obowiązkami narzuconymi nam przez naszych pracodawców, bardzo często zapominamy o tym, że nie mamy odpowiednio dużo czasu dla bliskich i dla samych siebie, i nie możemy realizować naszych pasji.

Trading daje wolność

ponieważ mając komputer z dostępem do Internetu jesteśmy w stanie zarabiać praktycznie w każdym miejscu na ziemi.

Brzmi to może trochę, jak bajka, ale przy odpowiednim wysiłku włożonym w pracę nad tradingiem, nad sobą i swoim umysłem jesteśmy w stanie osiągnąć taki stan.

Jednak powinniśmy też pamiętać o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że trading jest bardzo pracochłonnym i czasochłonnym zajęciem, z racji czego możemy zaniedbywać inne sfery naszego życia. Dlatego bardzo ważnym jest tu odpowiednie podejście, aby zaraz nie okazało się, że to, co miało nam przynieść wolność, przyniesie kolejne bariery i zamiast mieć więcej czasu, będziemy go mieli jeszcze mniej.

Umiejętne zarządzanie czasem

jest tutaj bardzo ważnym i kluczowym elementem naszego działania i musimy kłaść na to wielki nacisk, aby się w tym wszystkim nie zapomnieć.
Równomierny podział naszej codziennej pracy tradera oraz czasu wolnego jest bardzo ważny i ma wielki wpływ na to, jaka będzie nasza gra na giełdzie oraz jakie będziemy mieć wyniki.

Bardzo pomocnym w tym zadaniu jest utworzenie wizji swojej przyszłości. Trzeba poświecić temu zagadnieniu odpowiednią ilość czasu. Dobrze jest wszystko z góry zaplanować i przygotować się do tego w odpowiedni sposób. Świadome zaprojektowanie swojego życia z góry bardzo w tym pomaga.

Wyzbycie się wszelakich barier i ograniczeń jest tutaj wielkim wyzwaniem, ale dzięki temu możemy przejść na wyższy poziom życia.

Zaplanuj swoją przyszłość

podziel je na obszary: zdrowie, rodzina, rozwój osobisty, bogactwo itd. Każdy z tych elementów to inny obszar twojego życia i każdy jest bardzo ważny. Jeżeli będziesz miał braki w przypadku któregoś z tych obszarów, twój rozwój jako tradera może być bardzo utrudniony, dlatego warto zadbać o te sfery życia, bo wpływają one znacząco na twoje wyniki w grze.

Poświęć jakiś czas na spisanie swoich marzeń. Wyobraź sobie, jakie chciałbyś mieć relacje z najbliższymi. Gdzie chciałbyś mieszkać. Jakie pasje chciałbyś realizować.

Jak chciałbyś spędzać swój dzień, ile chciałbyś zarabiać. Te i wiele innych pytań, które przyjdą ci do głowy, zapisz gdzieś po to, abyś mógł do nich sięgać.

Kiedy tylko chcesz – w każdej trudnej chwili, którą spotkasz na drodze do celu.

Ta lista bardzo ci pomoże. Ważne jest to, by twoja wizja przyszłości była zawsze dostępna dla ciebie i byś ją mógł zawsze odświeżać w swojej pamięci. Wszystkie te marzenia będą ci codziennie pomagać w osiąganiu twoich celów.

 

Ciekawe książki które warto poczytać

Giełda i psychologia

Psychologia inwestowania

Giełda – skuteczne strategie