Kiedy myślimy pozytywnie żyje się nam zdecydowanie lepiej.

Optymistyczne nastawienie do świata sprawia, że otwierają się przed nami nowe horyzonty. Widzimy więcej i dalej. Jesteśmy odważniejsi, częściej się uśmiechamy. Co przyciąga do nas ludzi również pozytywnych i uśmiechniętych i dzięki temu znajdujemy więcej powodów do radości.

Nie przejmujemy się tak porażkami i potknięciami, które zdarzają się przecież każdemu człowiekowi, a pozytywne myślenie pomaga nam łatwiej i szybciej pokonywać problemy, przez co jesteśmy szczęśliwsi. Pesymista powie, że to tylko takie głupie gadanie, że na optymizm może sobie pozwolić jedynie ten, kto ma po prostu więcej szczęścia w życiu, bo los jest dla niego łaskawszy, bo omijają go problemy i dlatego jego życie jest łatwiejsze.

Jestem pechowcem bo los mi nie sprzyja.

Tak mawia pesymista, który ciągle myśli negatywnie o wszystkim i w każdej sytuacji. I ciągle tylko narzeka. A to przecież właśnie takie negatywne myślenie sprawia, że pech, czy niesprzyjający los to główny winowajca wszelkich nieszczęść w życiu takiego człowieka. Wszystko odbywa się w naszych głowach i ma to odzwierciedlenie w naszym życiu.

Człowiek, który myśli negatywnie w każdej sytuacji znajdzie jakąś trudność, nic mu nie będzie pasować, ciągle będzie widział tylko przeszkody nie do przebycia i problemy nie do pokonania. W ludziach go otaczających będzie widział natomiast tylko fałszywych prześmiewców, którzy tylko czekają na kolejne potknięcia.

Takie złe, negatywne myślenie spowoduje z czasem rozdrażnienie, niechęć do podejmowania jakichkolwiek działań, pojawi się strach, że znowu coś się nie uda, że znowu czeka go porażka i wszyscy dookoła będą się z niego śmiali i zostanie ofiarą drwin otoczenia.

Dlatego lepiej nie ryzykować, nie starać się więcej. Niech już będzie tak jak jest, chociaż jest tak strasznie źle, ale przecież i tak mi się nic nie uda, więc po co się ośmieszać-tak wszystko tłumaczy sobie pesymista. A efektem jego negatywnego myślenia jest brak działania, ciągły strach i patrzenie na to co powiedzą inni.

To wszystko dzieje się w naszych głowach!

Tylko i wyłącznie w naszych głowach. Negatywne myśli to takie śmieci naszego umysłu, które kumulują strach, nie pozwalają nam na rozwój, hamują nasze działania a czasami wręcz całkowicie powstrzymują nas od podejmowania jakichkolwiek działań.

Najgorsze jest to, że się im tak łatwo poddajemy. Strach ma ogromny wpływ na nasze życie i kiedy pozwolimy mu się w nim panoszyć to zbiera swoje żniwo w postaci kolejnych porażek.

Nie możemy pozwolić na opanowanie naszego umysłu przez strach, bo jest on zły, negatywny, a przecież każdy z nas dąży do szczęścia, stabilizacji psychicznej, harmonii życiowej, więc żeby to uzyskać musimy powiedzieć stanowcze nie naszym negatywnym myślom i destrukcyjnemu strachowi.

Zacznijmy w końcu myśleć pozytywnie!

Tylko pozytywne myślenie jest w stanie odmienić nasze życie na lepsze, więc:

-myślmy pozytywnie, postarajmy się nawet w najgorszych sytuacjach dostrzec odrobinę czegoś dobrego

-bądźmy odważni, bo największym wrogiem strachu jest odwaga. A ona bierze się z pewności siebie, z wiary w nasze możliwości. Mając wysokie poczucie własnej wartości stajemy się odważniejsi i nie poddajemy się tak prędko, bo jest w nas wiara że za kolejnym razem nam się uda.

-otaczajmy się pozytywnymi ludźmi, optymistycznie patrzącymi na świat. Oni dadzą nam swoje wsparcie i siłę do zwalczania wszelkich trudności i nieprzychylności losu.
I co najważniejsze

-uśmiechajmy się jak najwięcej. Śmiech zbliża ludzi, łamie wszelkie bariery, jest najlepszym lekiem na wstyd, nieśmiałość i jest zaraźliwy. Ludzie nie lubią towarzystwa gburów i naburmuszonych, marudnych, na wszystko narzekających ponuraków.

Od takich ludzi należy trzymać się z daleka, a wtedy z czasem wszystkie strachy i problemy, które kiedyś wydawały się nie do pokonania, staną się dużo mniejsze i mało istotne.
Pamiętajmy więc, że każdy problem da się rozwiązać i z każdego doświadczenia wyciągnąć pozytywne wnioski na lepszą i o wiele bardziej optymistyczną przyszłość.

Książki które warto przeczytać

Fastlane Milionera – MJ DeMarco

Motywacja bez granic – Nikodem Marszałek

4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss

Wspomagacze sukcesu – Janusz Kozioł

4 Menadżer doskonały. Motywacja – Grzegorz Szczerba