Przeczytaj, przemyśl, pomedytuj?

O medytacji i jej zaletach napisano już setki, a może tysiące książek. Wśród wielu dobrych i morza kiepskich pozycji na ten temat niniejsza publikacja wyróżnia się rzetelnym podejściem do tematu i skupieniem na jednej z najciekawszych linii przekazu medytacyjnego: sufizmie uniwersalnym.

Wbrew nazwie, która kojarzy się z odłamem mistycyzmu islamskiego, sufizm uniwersalny wywodzi się z tradycyjnych szkół medytacyjnych działających w Indiach, a ludzie Zachodu poznali tę filozofię za pośrednictwem Hazrata Inayata Khana na początku XX wieku. Sufickie przesłanie jest uniwersalne i jest przesłaniem duchowej wolności, niezależnie od wyznawanej religii.

Maciej Wielobób od dwudziestu lat praktykuje medytację i podąża ścieżką sufizmu uniwersalnego. Prowadzi także seminaria medytacyjne. Ta książka jest w gruncie rzeczy materialnym odwzorowaniem otwartej części takiego kursu i zawiera wszystko to, co nie wymaga bezpośredniej relacji mistrz?uczeń.

Znajdziesz w niej omówienie metod, technik, koncepcji sufickich, a także głównych części przesłania i konkretnych praktyk medytacyjnych. Jej uzupełnieniem są teksty źródłowe, ważne dla adeptów sufizmu uniwersalnego. Przeczytaj i wstąp na drogę doskonalenia swojego życia!

Po co medytować i czym jest medytacja
Sufizm uniwersalny i Hazrat Inayat Khan
Psychologia sufizmu i trzy ścieżki
Dżelal, dżemal i kemal ? siła, łagodność i harmonia
Relacja nauczyciel?uczeń i ścieżka inicjacji
Równowaga między życiem wewnętrznym i zewnętrznym
Szkoła ezoteryczna i jej praktyki
?Universal worship? ? religijność bez dogmatów
Medytacja uzdrawiająca i ziraat
Braterstwo i siostrzeństwo
Praca z ciałem i pranajama ? ćwiczenia
Modlitwy
Ćwiczenia przygotowujące do medytacji
Dziesięć myśli Inayata Khana i przypowieści sufickie

Zaprowadź ład w swoim życiu i swoim umyśle!

Autor: Maciej Wielobób

Zapraszam. Kliknij tu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.