Kluczową rolę w robieniu zdjęć odgrywa światło.

Ponad 30 lat patrzenia na świat przez obiektyw podczas realizacji zleceń dla National Geographic, Time, Life i Sports Illustrated sprawiło, że Joe McNally zna się na tym temacie jak mało kto. Potrafi opowiadać o świetle, nadawać mu pożądany kształt i kolor, kontrolować je oraz sprawiać, aby padało właśnie tam, gdzie jest potrzebne.

Najważniejsze jest jednak to, że Joe potrafi tworzyć światło przy pomocy małych lamp błyskowych. W książce pt. “Z pamiętnika lampy błyskowej” autor ukazuje kulisy swojej pracy i otwarcie dzieli się z czytelnikami sposobami na stworzenie cudownego oświetlenia, dzięki któremu powstają wspaniałe zdjęcia.

Joe bez autocenzury ukazuje cały proces myślowy czasami śmieszny, czasami poważny, ale zawsze fascynując prowadzą do osiągnięcia pożądanych rezultatów przy pomocy małych lamp błyskowych.
Niezależnie od tego, czy na zdjęciu ukazana jest gimnastyczka na Wielkim Murze Chińskim, aligator pływający w mokradłach, czy też wóz strażacki pędzący przez Times Square, Joe potrafi wykorzystać lampy do stworzenia oświetlenia, które ożywia jego fotografie.

Joe McNally jest cieszącym się międzynarodowym uznaniem amerykańskim fotografem i fotoreporterem. Jego najwybitniejszym dziełem jest seria zdjęć portretowych pt. “Faces of Ground Zero Portraits of the Heroes of September 11th”. Robił także zdjęcia do artykułu “The Future of Flying” dla National Geographic.
Był to pierwszy artykuł, w którym wszystkie zdjęcia wykonane zostały techniką cyfrową. Jego wielokrotnie nagradzane prace publikowane były w licznych czasopismach.

autor McNally Joe 

Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.