W Polsce co roku powstaje kilkadziesiąt tysięcy nowych firm

Jeśli i Ty także nosisz się z zamiarem założenia własnej, ale wciąż nie masz pewności, jak się do tego zabrać albo właśnie ją założyłeś, ale nie bardzo wiesz, co z tym wszystkim dalej zrobić, by nie popełnić błędów już na starcie, dobrze trafiłeś.

Przedstawiamy Ci kolejny poradnik Marka Zabiciela, autora “Programu Rozwoju Firmy”. Tym razem zostaniesz wprowadzony krok po kroku w świat przedsiębiorczości. Zanim jednak dowiesz się więcej o tej publikacji, odpowiedz proszę na pytanie:

Czy wiesz, który z tych sposobów jest lepszy?

Spora część świeżo upieczonych przedsiębiorców w procesie budowania swojego biznesu kończy na “świetnym pomyśle” – zapewne i Ty na niejeden z nich wpadniesz (a może już go masz?). Całą sferę planowania i tworzenia wizji firmy w wielu przypadkach można podsumować w 3 słowach: “Jakoś to będzie”.

Takie firmy, choć czasem mają udany start, w pewnym momencie stają przed poważnymi problemami, nie wiedząc tak naprawdę, skąd wzięło się początkowe powodzenie, ani tym bardziej jak tę dobrą passę dalej utrzymać. Muszą zacząć od nowa co wiąże się w najlepszym wypadku ze sporymi nakładami finansowymi. W najgorszym wypadają z rynku.

Są także przedsiębiorcy, którzy nawet mają dobre pomysły, ale zatrzymują się na etapie wiecznego planowania. Takie zachowanie, które często jest spowodowane nie do końca sprecyzowanymi obawami przed założeniem własnej firmy, również można określić 3 słowami. Tym razem brzmią one: “Kiedyś założę firmę”.

Zapraszam. Kliknij tu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.