Odpoczynek jest bardzo ważny

Być może dziwnie to zabrzmi, ale bardzo ważną rzeczą w zaplanowaniu dnia pracy jest wyznaczenie sobie z góry czasu na wypoczynek. Dlatego też ludzie osiągający sukcesy w życiu już na początku roku rezerwują swój czas na urlop. Każdy potrzebuje regeneracji i najlepiej zawczasu zorganizować sobie ten czas.

Jeżeli z góry będziesz wiedział ile zarezerwowałeś sobie wolnego czasu nie tylko na wakacje, ale również w tygodniu, czy też w ciągu dnia, będziesz zdecydowanie bardziej produktywny i o wiele lepiej zorganizowany. Dlatego najlepiej zawczasu mieć ustalony plan na odpoczynek, ponieważ jest on bardzo ważny dla twojej wydajności, a dodatkowo zbliży cię znacznie do osiągnięcia zamierzonego celu.

Ciężko daleko zajść pracując od rana do wieczora, będąc notorycznie zmęczonym i niemając odpowiedniego planu oraz wolnego czasu. Często wtedy zaczynamy popełniać błędy, które spowodowane są nadmiernym zmęczeniem oraz brakiem logicznego myślenia, albowiem nikt nie jest w stanie pracować przez długi czas nie rezerwując odpowiedniej jego ilości na wypoczynek. Nie da się być przy tym twórczym i produktywnym. Owszem, zapewne można tak zrobić i tłumaczyć sobie jak to wiele się zrobiło w danym dniu, jednak błędy które popełnimy przez to, że będziemy wyczerpani, będą na tyle znaczne, że o wiele więcej osiągnęlibyśmy poświęcając odpowiedni czas na relaks, dzięki któremu oczyścilibyśmy nasz umysł i zregenerowalibyśmy siły.

Ot, po prostu – taka wolna chwila w ciągu dnia. Działa to też bardziej motywująco na naszą psychikę, ponieważ kiedy zrobimy sobie przerwę i czujemy, że jesteśmy warci tej chwili wytchnienia, to zdecydowanie poprawi się nasze samopoczucie i będziemy w stanie osiągać ponadprzeciętne wyniki w naszej pracy. O wiele większe niż osiągnęlibyśmy będąc w stanie ciągłego zmęczenia.

Odpoczynek jest bardzo ważny – równie ważny jak praca. Owszem, istnieją ludzie, którzy pomimo braku odpowiedniego odpoczynku osiągają wielkie sukcesy, ale są to wyjątki potwierdzające regułę.

Człowiek, który pracuje najbardziej produktywnie z reguły planuje swój czas w taki sposób, by skupić się na wykonaniu jednej najważniejszej danego dnia rzeczy i nie kończy tego dnia, dopóki tej rzeczy nie sfinalizuje. Bardzo ważną sprawą jest jednak to, aby nie przesadzić z tym jednym najważniejszym zadaniem w danym dniu – niech nie będzie ono przesadnie skomplikowane (tylko takie, aby udało się je wykonać), ale też nie na tyle łatwe, by mieć z niego satysfakcję oraz by zbliżało nas do osiągnięcia celu. Ważne jest aby owe zadanie zajęło nam mniej więcej jedną trzecią całego naszego dnia, tj. od około czterech do sześciu godzin, by po jego wykonaniu pozostało jeszcze odpowiednio dużo czasu na inne codzienne obowiązki, oraz – oczywiście – czas na wspomniany wcześniej i bardzo ważny odpoczynek.

Naturalnie, mówię tu o jednej najważniejszej rzeczy danego dnia, nie liczę innych pomniejszych spraw, które każdego dnia mamy do wykonania. Jednak ta nasza najważniejsza rzecz musi być kluczowa i najważniejsza w tym dniu; jest to taka rzecz, która najbardziej zbliża nas do osiągnięcia głównego zamierzonego celu na przyszłość. Celu jaki sobie założyliśmy i do jakiego dążymy. Jest to rzecz, na której musimy się w pełni skupić i tak jej wykonanie zaplanować, by zmaksymalizować szansę na to, że uda się ją wykonać w wyznaczonym na to czasie. Chodzi o to, by ten mały cel zbliżający nas do głównego, był w tym dniu wykonany, a satysfakcja z jego osiągnięcia była siłą napędową i motywatorem do planowania kolejnych dni owocnej pracy, a także zdobywania kolejnych odcinków naszej drogi do sukcesu, po której każdego dnia będziemy się wspinać wędrując na szczyt.

500x682_product_media_480001-481000_1070802286

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...