BrainMax to platforma online dostępna z poziomu przeglądarki, a teraz także urządzeń mobilnych wyposażonych w system iOS, umożliwiająca rozwijanie i poprawę sprawności wybranych funkcji poznawczych związanych z pracą mózgu, takich jak: pamięć, koncentracja, percepcja, logika i język.

Twórcy BrainMax przygotowali również rozwiązania dedykowane osobom z ADHD, dysortografią i dysleksją. Istotą działania BrainMax są specjalne gry oraz gotowe kursy, dzięki którym użytkownik może poprawiać swoje osiągnięcia i śledzić postępy. Z dopasowanych rozwiązań mogą korzystać także uczniowie i studenci (moduł Edukacja), ludzie aktywni zawodowo (intelektMax) oraz osoby starsze (Senior).

W wersji online ofertę uzupełniają specjalne moduły związane z efektywną nauką: LearnMax dla osób pragnących efektywniej się uczyć oraz TeachMax dla wykładowców, nauczycieli i pedagogów.
Za stronę merytoryczną zawartych na BrainMax gier i kursów odpowiada psycholog mgr Alicja Leszczyńska i pedagog mgr Agnieszka Tetela-Lipecka przy współpracy z dr Przemysławem Bąblem z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Mobilna wersja BrainMax posiada 40 gier, zaimplementowane zaawansowane kursy, czyli plany treningowe pozwalające utrzymać systematyczność ćwiczeń oraz szczegółowe statystyki.

Chociaż do działania nie jest wymagane połączenie z Internetem, osiągnięte wyniki można synchronizować z kontem na przeglądarkowej wersji BrainMax.
Klient BrainMax w App Store jest bezpłatny, ale korzystanie z platformy wymaga opłacenia abonamentu. W wersji mobilnej jest to 10 zł za miesiąc, a w wersji pełnej (mobilnej i przeglądarkowej) 20 zł za miesiąc.
Link do aplikacji Brainmax w App Store: https://itunes.apple.com/us/app/brainmax-sprawniejszy-umys-!/id836592049?mt=8

źródło: PressOffice.pl