Synchronizacja naziemna nie wystarcza. G-Shock sięga wyżej.

Pierwszy na świecie zegarek łączący technologię Waveceptor i GPS.

GPW-1000_1

G-Shock Exclusive GPW-1000 to debiut łączący radiową synchronizację godziny z satelitarną. Gdy jest w obszarze sygnału FM, godzina ustawia się radiowo, w pozostałych przypadkach łączy się z zegarami atomowymi z satelitów krążących wokół Ziemi.

GPW-1000-1A_2

Ekskluzywność prezentowanego G-shocka to przede wszystkim fakt, że jako pierwszy na świecie wykorzystuje dwie technologie jednocześnie – Waveceptor oraz GPS. Jeśli fale radiowe nie pozwalają na ustawienie godziny  w zegarku – G-shock  „wzbija” się ponad Ziemię wykorzystując synchronizację satelitarną.
Gdy zegarek jest poza zasięgiem FM, wystarczy wcisnąć jeden guzik i w ciągu minuty zegarek łączy się z satelitą. Na tej podstawie ustala swoje miejsce na Ziemi i do tego miejsca dostosowuje strefę czasową. Przy tym działa bardzo dokładnie – „poślizg” wynosi zaledwie 1 sekundę na 100 000 lat. Funkcjonuje  we wszystkich strefach czasowych, uwzględniając czas letni i zimowy.

GPW-1000-4AER

Oprócz tego obsługa zegarka opiera się na Smart Access – technologii wykorzystywanej wyłącznie przez Casio. To umożliwia wybór danej opcji za pomocą pojedynczego obrotu koronki. Smart Access pozwala przede wszystkim na szybkie i bezawaryjne przełączanie funkcji w zegarku. Można ustawić stoper, po czym przejść do godziny i po jakimś czasie ponownie wrócić do stopera  – wówczas SA działa tak, że wskazówki automatycznie ustawiają się na czas, który odmierzał stoper.

GPW-1000-1AER

GPW-1000 to również zegarek ekologiczny. Wbudowanie panelu słonecznego w tarczę zegarka pozwala na szybkie „karmienie” go energią. Dodatkowo został wyposażony we wskaźnik aktualnego poziomu naładowania, by nie zaskoczyć ewentualnym rozładowaniem.

Co więcej, zegarek jest wyposażony w kompas, a  wodoszczelność wytrzymuje ciśnienie do 20 atmosfer. Poza tym to G-Shock, nazwa zobowiązuje – praktycznie nie do zniszczenia nawet przy bardzo aktywnym użytkowaniu. Ekskluzywność zegarka to  również szkło – wyjątkowo w tym modelu szafirowe, odporne na zarysowania.  Ostatnim, wartym podkreślenia wyróżnikiem jest design. Już na pierwszy rzut oka, bez wczytywanie się w funkcje widać , że to wyjątkowy okaz. Opływowe, charakterystyczne dla linii G-shock kształty , zastąpiono kanciastymi brzegami. Całość nadaje kolekcji mocnego, drapieżnego wyglądu.

GPW-1000-1BER

G-Shock Exclusive GPW-1000 będzie dostępny wyłącznie w wybranych sklepach z zegarkami. Do Polski zawita już z końcem sierpnia 2014 roku. Jak na ekskluzywny unikat przystało,  również cena zegarka będzie wyjątkowo – 3290 zł. Linię GPW-1000 reprezentują trzy zegarki, w różnych wariantach kolorystycznych:  GPW-1000-1AER, GPW-1000-4AER oraz GPW-1000-1BER.

Materiał prasowy : Firma ZIBI SA.

źródło: PressOffice.pl 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...