Perfekcyjne dobrane proporcje, idealny zapach i doskonały smak. W ten sposób zachwala się wiele gatunków kawy, ale chyba tylko Jamaica Blue Mountain zasługuje na takie słowa w najpełniejszym stopniu.

Jej niezwykłość posiada jednak swoją cenę. Blue Mountain uważana jest za jedną z najdroższych odmian kawy. Tak wysoki koszt wiąże się także ze stosunkowo niewielką podażą. Blue Mountain uprawia się bowiem w jednym szczególnym miejscu, na obszarze nieco mniejszym niż 7 tys. hektarów. Żadne inne miejsce na ziemi nie pozwala na hodowanie tego gatunku, co czyni z niego obiekt pożądania każdego konesera wyśmienitej kawy.

Dokonując zakupu kawy w sklepie  kraina kawy masz gwarancję jej świeżości i najwyższej jakości. Sprzedawane przez ten sklep kawy są palone specjalnie dla nich, dzięki czemu są zawsze świeże!

Umożliwiają oni wybór indywidualnego stopnia palenia kawy przy zamówieniu co najmniej 1 kg tego samego rodzaju (+4 dni do czasu realizacji).

Gatunek ten uprawiany jest u podnóża jamajskich Gór Błękitnych, od których wywodzi się jego nazwa.
Krzewy dojrzewają na plantacjach rozciągających się jedynie na 7 tys. hektarów i wznoszących na wysokość 2 tys. metrów. Gdy przychodzi czas zbiorów, dokonuje się ich wyłącznie ręcznie, by nie narazić ani jednego ziarna drogocennej kawy na uszkodzenie. Następnie, zebrane owoce przechodzą przez staranną kontrolę elektroniczną, by ostatecznie wylądować w dębowych beczkach gotowych do transportu.

Jamaica Blue Mountain w zasadzie nie posiada słabych stron, w związku z czym świetnie sprawdza się, pita zarówno jako espresso, kawa po turecku, Macchiatto, Cappuccino, Cafe au Lait czy jako dodatek do deserów alkoholowych.

Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.