Arabica Jamaica Blue Mountain

Perfekcyjne dobrane proporcje, idealny zapach i doskonały smak. W ten sposób zachwala się wiele gatunków kawy, ale chyba tylko Jamaica Blue Mountain zasługuje na takie słowa w najpełniejszym stopniu.

Jej niezwykłość posiada jednak swoją cenę. Blue Mountain uważana jest za jedną z najdroższych odmian kawy. Tak wysoki koszt wiąże się także ze stosunkowo niewielką podażą. Blue Mountain uprawia się bowiem w jednym szczególnym miejscu, na obszarze nieco mniejszym niż 7 tys. hektarów. Żadne inne miejsce na ziemi nie pozwala na hodowanie tego gatunku, co czyni z niego obiekt pożądania każdego konesera wyśmienitej kawy.

Dokonując zakupu kawy w sklepie  kraina kawy masz gwarancję jej świeżości i najwyższej jakości. Sprzedawane przez ten sklep kawy są palone specjalnie dla nich, dzięki czemu są zawsze świeże!

Umożliwiają oni wybór indywidualnego stopnia palenia kawy przy zamówieniu co najmniej 1 kg tego samego rodzaju (+4 dni do czasu realizacji).

Gatunek ten uprawiany jest u podnóża jamajskich Gór Błękitnych, od których wywodzi się jego nazwa.
Krzewy dojrzewają na plantacjach rozciągających się jedynie na 7 tys. hektarów i wznoszących na wysokość 2 tys. metrów. Gdy przychodzi czas zbiorów, dokonuje się ich wyłącznie ręcznie, by nie narazić ani jednego ziarna drogocennej kawy na uszkodzenie. Następnie, zebrane owoce przechodzą przez staranną kontrolę elektroniczną, by ostatecznie wylądować w dębowych beczkach gotowych do transportu.

Jamaica Blue Mountain w zasadzie nie posiada słabych stron, w związku z czym świetnie sprawdza się, pita zarówno jako espresso, kawa po turecku, Macchiatto, Cappuccino, Cafe au Lait czy jako dodatek do deserów alkoholowych.

Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...