Jak rozliczyć zagraniczne dochody na PIT-36 i skorzystać z ulgi abolicyjnej

Pracowałeś za granicą i czeka Cię rozliczenie dochodów? Nie wpadaj w panikę! Poznaj metody, dzięki którym unikniesz podwójnego opodatkowania i skorzystasz z ulgi abolicyjnej. Wraz z eBookiem otrzymasz 2 bonusowe eBooki dotyczące rozliczeń zagranicznych dochodów. To jedyny taki pakiet w internecie!

Co konkretnie zyskasz dzięki poradnikowi?

Z poradnika między innymi:

Dowiesz się jakie masz obowiązki wobec polskiego fiskusa, czy powinieneś złożyć deklaracje podatkowe, a jeśli tak, to jakie deklaracje.
Nauczysz się jak obliczyć wysokość podatku stosując metodę wyłączenia z progresją, jako sposobu na uniknięcie podwójnego opodatkowania.
Nauczysz się jak obliczyć wysokość podatku stosując metodę zaliczenia proporcjonalnego, która również jest sposobem na uniknięcie podwójnego opodatkowania.
Dowiesz się czym jest rezydencja podatkowa i czy jesteś polskim rezydentem podatkowym.
Dowiesz się czym jest certyfikat rezydencji i jakie są zalety jego posiadania.
Nauczysz się jak obliczyć zagraniczny dochód do załącznika PIT/ZG.
Nauczysz się jak wypełnić deklarację PIT-36 stosując sposób odnoszący się do metody wyłączenia (przykłady uwzględniają rozliczenia indywidualne i wspólne z małżonkiem).
Nauczysz się jak wypełnić deklarację PIT-36 stosując sposób odnoszący się do metody zaliczenia (przykłady uwzględniają rozliczenia indywidualne i wspólne z małżonkiem).
Poznasz różnicę między nieograniczonym a ograniczonym obowiązkiem podatkowym.
Dowiesz się jakie warunki muszą być spełnione, abyś mógł wspólnie z małżonkiem rozliczyć się z podatku.
Poznasz sposoby przeliczania zagranicznych dochodów na złotówki.
Dowiesz się co możesz a czego nie możesz odliczyć od dochodu.
Dowiesz się co możesz a czego nie możesz odliczyć od podatku.
Otrzymasz 2 przykładowe rozliczenia podatku wraz z prawidłowo wypełnionymi załącznikami PIT/ZG oraz formularzami PIT-36. Pierwsze rozliczenie dokonane jest w oparciu o metodę wyłączenia z progresją, drugie w oparciu o metodę zaliczenia proporcjonalnego.
Otrzymasz wykaz wartości diet w odniesieniu do poszczególnych państw na dobę podróży ? ich wartość jest potrzebna do prawidłowego obliczenia wysokości zagranicznego dochodu.
Nauczysz się jak obliczyć wysokość ulgi abolicyjnej.
Dowiesz się jak postąpić, gdy otrzymasz za granicą zwrot zapłaconego tam podatku.
Poznasz warunki jakie muszą być spełnione, abyś mógł odliczyć od podatku zapłacone za granicą składki na rzecz społecznych zakładów ubezpieczeniowych (odpowiedniki ZUS i NFZ).

Autor ebooka: Rafał Chmielewski

Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...