Autor: Bartek Świderski

Wojna w rodzinie

Trzy pokolenia mężczyzn i trzy różne światy w jednym samochodzie na trasie E40. Prowokująca do myślenia, mądra książka o różnicach międzypokoleniowych i potrzebie bliskości.

Marek, dziewiętnastolatek spod Wrocławia, otrzymuje powołanie do wojska. Zamiast jednak do polskiej, zaciąga się do armii niemieckiej, ponieważ więcej płaci. Jego dziadkowi, powstańcowi i weteranowi AK, nie mieści się to w głowie. Wraz z ojcem Marka, byłym komunistą, wyruszają wszyscy w pełną przygód podróż przez granicę polsko-niemiecką. Podążają za nimi demony przeszłości, cienie nierozwiązanych konfliktów rodzinnych i wojenne tajemnice, latami skrywane przez dziadka?

Bartłomiej Świderski: Warszawiak, rocznik 1973. Z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz i scenarzysta. Pisze dialogi do seriali, m.in do Na Wspólnej i Brzyduli. Wydał kilkadziesiąt opowiadań, a w wydawnictwie Prószyński i S-ka ? dwie powieści: Bracia Kramer i Przejrzeć facetów. Jego pozazawodowe pasje to gra na syntezatorze (w czasach studenckich występował z zespołem rockowym Understage) oraz pływanie i jazda na łyżwach, w czym coraz częściej towarzyszy mu ośmioletnia córka.

Kliknij, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.