autor: Zbigniew Kaliszuk

Katolik talibem

Dlaczego Kościół przeciwstawia się związkom partnerskim? Dlaczego in vitro jest czymś złym? Jak być w Kościele, skoro księża są „tacy”? Dlaczego nauczanie Kościoła wygląda na takie nieżyciowe? – jeśli w Twojej głowie kłębią się pytania bez odpowiedzi i chciałbyś rozwiać swoje wątpliwości – oto propozycja dla Ciebie…

Być może zasady proponowane przez Kościół wydają Ci się ogólnie słuszne… Ale może zastanawiasz się nad tym, czy da się je stosować do różnych bardzo indywidualnych przypadków… oraz czy można w oparciu o nie tworzyć prawo mające obowiązywać wszystkich… W takim razie to też jest książka dla Ciebie!

Książka Zbigniewa Kaliszuka „Katolik talibem?” to trzecia część bestsellera Katolik frajerem?. Porusza najbardziej kontrowersyjne tematy na styku państwa i Kościoła i odkłamuje obraz katolików.

To nie jest „grzeczna” książka. Autor nie boi się stawiać naprawdę trudnych pytań (o których w Kościele się wiele nie mówi) i konfrontować poglądów z argumentami „drugiej strony”.

W książce tej znajdziesz zapis gorących dyskusji o sprawach, które poruszają opinię publiczną i wywołują największe emocje, w tym między innymi:

Prawa homoseksualistów do zakładania rodziny
Prawa kobiet do legalnej aborcji
Prawa małżeństw do dzieci poczętych metodą in vitro
Prawa ateistów do niepłacenia podatków na Kościół katolicki

Zapraszam. Kliknij tu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.