IWONA HABA
jak schudnąć

Na wstępie ? nie będzie żadnego wstępu. Po prostu musisz zacząć. Chcesz schudnąć, nie myśl ? działaj. Właściwie bardzo łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. Prawda? Wiem dokładnie, co czujesz. Czułam się tak samo nieskończoną ilość razy.

Skąd wiem? No wiem stąd, że sama jestem kobietą. Przyznam Ci się, choć trochę wstyd, że sport pokochałam dopiero 2 lata temu. Wcześniej bywało ze mną różnie. Musisz zrozumieć, że kobiety genetycznie odznaczają się większym procentem masy tłuszczowej od mężczyzn. To także kobiety cierpią częściej z powodu problemów związanych z zatrzymywaniem wody w organizmie, zaburzeń lipidowych, zaburzeń limfatycznych i wszystkich innych „szajstw” ? tak, także cellulitu. Czy to oznacza, że tak musi być także z Tobą? Ze mną było tak?

Narodziny prosiaczka

Jako dziecko nie przepadałam za jedzeniem. Niestety ponieważ rodzice zarabiali za granicą, wylądowałam pod skrzydłami babci. Babcie, jakie są, każdy dobrze wie. W brzuszku dziecka na pewno znajdzie się jeszcze jakieś miejsce na kolejny smakołyk. W ten sposób z wcześniaka ważącego niecały kilogram urosło ze mnie niezłe prosiątko! Albo i coś większego?

Nie bądź ORKĄ!

Właściwie nie byłam grubasem. Nie, tak bym siebie nie nazwała. Byłam po prostu postawna, ale dzieci w wieku wczesno szkolnym potrafią być naprawdę złośliwe, dlatego zamiast Olka wolały na mnie Orka? Choć teraz, kiedy patrzę na zdjęcia, nie widzę żadnej Orki, wtedy czułam się jak prawdziwy wieloryb. Moje problemy mentalne związane z byciem przy tuszy zaczęły się już wtedy.

ORKA z wyboru?

Czasami było mi przykro, że nie chudnę tak szybko jak moje koleżanki. Zastanawiałam się, co może być powodem takiego stanu rzeczy. Zastanawiali się też moi wspaniali rodzice, których kocham ponad życie! Po badaniach i konsultacjach lekarskich okazało się, że jestem chora na niedoczynność tarczycy. Wówczas wydawało się, że to właśnie choroba jest problemem.

Zapraszam. Kliknij tu, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej.