Bankowość elektroniczna to w opinii ludzi młodych, otwartych i żądających wszechobecnej mobilności, rozwiązanie pożądane. Wybierane ze względu na dostępność usługi ? w końcu Internet jest w naszym kraju niemalże w każdym zakamarku.

Dodatkowo, banki internetowe oferują prowadzenie konta oraz zarządzanie kartami (debetowymi i kredytowymi), mniejszym kosztem aniżeli banki posiadające tradycyjną sieć placówek. Co zatem wybrać? Czy zaufanie, na które wiele lat pracowały placówki bankowe można przenieść na wirtualne oddziały?

Na pytanie to każdy powinien odpowiedzieć sam, ponieważ lokuje kapitał w tego typu firmach na własne ryzyko. Nie można jednak pominąć istotnych przestróg, które uchronią nas przed stratą pieniędzy.

Wybierając pomiędzy bankiem tradycyjnym a internetowym, argumentami branymi pod uwagę w dyskusji są: dostępność i koszty. O ile wydaje się, że usługi internetowe dostępne są wszędzie, trzeba się zastanowić, gdzie zlokalizowane są najbliższe wpłatomaty.

Rozważając koszty warto przede wszystkim zwrócić uwagę na opłaty związane z używaniem karty debetowej. To nie jedyne kwestie związane z bankowością elektroniczną i usługami internetowymi.